“Мовний портрет села Тюдів” – книга року Прикарпаття

28 лютого 2023 року в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулося урочисте нагородження лавреатів конкурсу «Краща книга Прикарпаття 2022» та обласної премії «Краща краєзнавча книжка». Упродовж 8 років конкурс «Краща книга Прикарпаття» проводиться за ініціативи Товариства письменників і журналістів імені Івана Франка (голова – Євген Б-аран), управління культури національностей та релігій Івано-Франківської ОДА (начальник – Володимир Федорак), обласної організації Національної спілки краєзнавців України (голова – Михайло Косило) та Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки (директор – Людмила Бабій).
   Словник докторки філологічних наук, професорки кафедри української мови Марії Голянич «Мовний портрет села Тюдів» отримав відзнаку в номінації «Мовознавство». Щиро вітаємо Марію Іванівну із цією нагородою!
   Багаторічну творчу працю було присвячено збиранню матеріалів та укладанню Словника говірки села Тюдів як “думобуття” гуцульського Слова у різних його оприявленнях: життєво-побутовому, філософському, оцінно-образному, комунікативно-прагматичному.
У Словнику відбито розмаїття світобачення й світовідчування сучасних мешканців українського гуцульського села, їхнє унікальне, змістово глибинне й емоційно компресоване мовлення.
   Словник призначений передусім дослідникам-діалектологам, а орієнтований на широке коло мовознавців, літераторів, фольклористів, студентів також філологічних спеціальностей, учителів усіх, хто цікавиться проблемами діалектів, живого народного мовлення, матеріальною і духовною культурою гуцулів.